جابر جباری چهارشنبه 16 اسفند 1396 07:43 ق.ظ نظرات ()

خواص مربوط به ارزن از نوع مرواریدی

 

گر چه انواع مختلفی از ارزن در سراسر دنیا رشد می‌کنند، اما متداول‌ترین آن ارزن مرواریدی است. از نظر تاریخی به احتمال زیاد ارزن از آفریقا نشأت گرفته است. اما پس از آن حدود ده‌ هزار سال قبل، در آسیا و خاورمیانه گسترش یافت. ارزن یکی از بهترین مواد برای انتقال خواص مفید در جهت سلامتی افراد می باشد. در ادامه به مهم ترین خواص مربوط به ارزن اشاره خواهیم کرد.

ارزن هایی که شما با آنها مواجه می شوید و به احتمال زیاد آنها را مصرف خواهید کرد در بیشتر موارد خواص آنتی اکسیدانی نیز با خود به همراه خواهند داشت. هر ماده ای که بتواند خواص آنتی اکسیدانی داشته باشد یعنی به احتمال بسیار قوی یک عنصر خوب برای پیشگیری از سرطان ها خواهد بود. ارزن ها علاوه بر آنکه می توانند بیماری های سرطانی را از بدن شما دور کنند همواره می توانند از هر نوع عامل ایجاد زخم و التهاب نیز جلوگیری به عمل آورند.

ارزن ها همواره می توانند با مصرف میزان اشتها را در شما کاهش دهند زیرا با خاصیت سیرکنندگی نیز همراه خواهند بود. علاوه بر آن می توانند با حفظ شرایط خوب میزان قند خون و به طبع علائم مربوط به افزایش قند خون را هم نیز کاهش بدهند. بیمارانی که دیابت از نوع دو دارند و نمی توانند به خوبی بیماری خود را درمان کنند بهتر است  تا در کنار مصرف داروهای خود زیر نظر پزشک به مصرف مواد گیاهی همانند ارزن از نوع مرواریدی هم بپردازند. شاخصی که برای قند خون در این ماده معرفی شده شاخص بسیار پایینی خواهد بود.

افرادی که به بیماری های خونی نظیر افزایش میزان فشار خون یا افزایش میزان کلسترول خون نیز مبتلا هستند برای پیشگیری از هر نوع بیماری نظیر بیماری های قلبی و عروقی بهتر است تا حد امکان از ماده ی پرفایده ای مثل ارزن استفاده نموده و این علائم را در بدن خود کاهش دهند.  ارزن نه تنها پتاسیم بلکه ماده ی بسیار حساس دیگر همانند منیزیم را هم در خود نگاه می دارد.

ارزن شاید در ظاهر به یک ماده گندمی شبیه باید اما در حقیقت گلوتنی در داخل آن موجود نیست پس شمایی که به بیماری های حساسیتی مبتلا هستید بدون نگرانی با خوردن این ماده به سلامت بدن خود کمک کنید.

ارزن ها علاوه بر این خاصیت ها همچنین می تواند از پوکی استخوان شما در سنین بالاتر نیز پیشگیری به عمل آورند تنها نیاز است تا روزانه مقداری از آن را نوش جان کنید و از این موضوع اطمینان حاصل کنید که ارزن می تواند با رساندن کلسیم مناسب به بدن شما هرآنچه که موجب عدم استحکام استخوان ها می شود را از سر راه خود حذف نموده و سلامتی را به آن باز گرداند.